O nás

Tělovýchovná jednota Oslavany, z.s. je organizace sdružující zájemce a příznivce sportu a tělovýchovy. Hlavním posláním je zajišťovat sportovní volnočasové aktivity svých členů a dalších občanů Oslavan, Padochova a dalších měst a obcí.

K tomu využívá především areál Stadionu v Oslavanech a další zařízení ve městě, jako je tělocvična Základní školy Oslavany, sál Domu dětí a mládeže, sportovně relaxační areál v zámecké zahradě a další vhodné prostory ve městě.

Samotný areál stadionu TJ Oslavany je situován ve středu města v těsné blízkosti sídliště a zámeckého areálu. Stavba stadionu probíhala počátkem šedesátých let 20. století a původně zahrnoval přírodní kluziště standardních rozměrů, fotbalové hřiště s rozměry i dle mezinárodních standardů, atletickou 400m dlouhou dráhu se čtyřmi drahami a šestidráhovou rovinkou. Dále byly v areálu další sektory pro technické atletické disciplíny a u zámecké zdi antukový kurt na volejbal. Původní kabiny byly v sedmdesátých letech rozšířeny o malou tělocvičnu především pro kolovou a krasojízdu a následně o další přístavek pro skladovací účely.

Dnes už neexistuje kluziště, prostor slouží pro parkování, antukový kurt je rovněž minulostí. Fotbalové hřiště bylo na přelomu tisíciletí zatravněno a později opatřeno automatickou závlahou. Kabiny včetně tělocvičny byly postupně zrekonstruovány a zmodernizovány. Podél zámecké zdi v zadní části areálu začíná vyrůstat nové hřiště s umělou trávou a osvětlením o rozměrech 50 x 30m. V přední části vybuduje soukromý subjekt menší krytou bruslařskou halu s kluzištěm o rozměrech 30 x 15m.

TJ Oslavany sdružuje celkem 440 členů v 5 oddílech:

Areál stadionu TJ

Klubovna TJ