Oddíl cykloturistiky

Cykloklub pracoval neorganizovaně od roku 2004 a pořádal společné vyjížďky, cyklistické dovolené a podílel se na cyklistických akcích. Oficiálně vznikl sice už v roce 2008, ale součástí TJ Oslavany se stal až od 1.1.2009. Činnost cykloklubu se dá rozdělit do tří oblastí.

Pořadatelská činnost

Ve spolupráci s KIS Oslavany pořádáme tradiční cykloakce:

• Odemykání Templářské cyklostezky (1. 5.)
  • Konec srpna – vyjížďka po Pivovarské cyklostezce
  • Druhý víkend v září – vyjížďka po Hornické cyklostezce
  • Zamykání Templářské cyklostezky (28. 9.)
  • Těchto pravidelných akcí se zúčastňuje v závislosti na počasí až 150 účastníků.
  • Jako spolupořadatelé se členové podílí na organizaci závodů pro veřejnost „Zbýšovský
  • Drak“ a „Letkovská časovka“

Činnost klubová (příležitostné akce)

• Velikonoční pobyt v cyklopenzionu ve Višňovém a pravidelné vyjížďky po cyklostezkách
  • Květnový prodloužený víkend na Vysočině
  • Týden na Pekařově v Jeseníkách
  • Podzimní prodloužený víkend v Jeseníkách
  • Mikulášská vyjížďka a nový rok 2012 byl zahájen Novoroční vyjížďkou

Činnost závodní

Naši hobby závodníci se zúčastňují řady závodů v naší oblasti a vedou si poměrně úspěšně řady umístění na stupních vítězů. Členové cykloklubu Tomáš Darebný a jeho syn Filip se úspěšně účastní extrémního závodu 1000 mil československých.

Předsedou oddílu cykloturistiky je paní Jana Břínková.

Cykloklub na Dlouhých stráních v roce 2010